Kancelaria Adwokacka Artykuły
2020-04-05

Upadłość konsumencka

Czy upadłość konsumencka jest dostępna dla każdego - także dla osób, które prowadziły jednoosobową działalność gospodarczą? W najbliższym czasie opublikujemy cykl porad „Poradnika dłużnika”, który pozwoli Państwu dowiedzieć się na czym polega upadłość konsumencka i jak najlepiej na niej skorzystać.

Upadłość konsumencka jest dostępna dla każdego - także dla osób, które prowadziły jednoosobową działalność gospodarczą! Pełne oddłużenie dla każdego! Realna szansa na nowy start! Tak, to nie górnolotne hasła, ale rzeczywistość z jaką mamy do czynienia po zliberalizowaniu przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej. Dnia 24 marca 2020 roku weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo upadłościowe wprowadzająca istotne zmiany dotyczące upadłości konsumenckiej. Zmieniły się zarówno przesłanki ogłaszania upadłości osób fizycznych jaki i sam przebieg postępowania upadłościowego. W dobie kryzysu spowodowanego przez COVID-19 oraz w związku z podniesieniem stóp procentowych może to być ratunek dla wielu osób, które nie są w stanie spłacać swojego zadłużenia. Dlatego też w "Poradniku dłużnika" będziemy przedstawiać Państwu, na czym polega i jak przebiega obecnie upadłość konsumencka.

Szeroka sieć powiązań i współpraca z różnymi specjalistami pozwala nam rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy prawne naszych Klientów.

KONTAKT Kontakt do nas